Emekliliğim İçin Gönderilen Mesajlar

Hocam öncelikle çok uzun ve mutlu bir emeklilik dönemi diliyorum. Aslında bize daha çok vakit ayırabileceğiniz umuduyla ayrıca sevindim. Yeni projelerinizi merakla bekliyorum. Eminim farklı yerlerde sizden öğreneceğim çok şey olacaktır.
Mutluluklar dilerim

Ceyda Cimilli Akaydın
28.10.2015


Merhaba,

Öğrenme ve öğretme çabanızın yeni platformlarda süreceğine inanıyor, gerek akademik alanda, gerekse sivil toplum çalışmalarında göstermiş olduğunuz üstün gayretiniz ve vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ederim. Türkiye Bilişim Derneği’ne (TBD) ve özellikle TBD İstanbul Şubesi’ne vermiş olduğunuz ve vermekte olduğunuz katkılar için ayrıca teşekkür eder, yeni yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim..
Saygılarımla,

İ. İlker Tabak
23.10.2015


Selamlar hocam,

Yazınızı okudum. Yaklaşık bir yıldır görev yaptığım İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde sizin de yazınızda eleştiri ile bahsettiğiniz hususların varlığını üzülerek müşahede ettim ve ediyorum. Düşüncelerinize aynen katıldığımı belirtmek istiyorum. Eğitimci ve özellikle de bir akademisyen rant, makam, konum peşinde olmamalı.
Tabii ki her şeyi iyiden yana değiştirmek için bazı yetki ve otorite gücünü kullanmak için bazı konumlarda olmak gerekir ve gerekecektir de. Ama sadece bu hırs ile çalışılır ve asıl gaye olan eğitim ve hem kendi hem de öğrencilerinin ve tesir alanında bulunan diğer insanların, devletin ve toplumun gelişmesi ve geliştirilmesi olguları ikinci plana atılırsa yazık edilmiş olunur. Savunduğumuz tüm değerlere yazık edilmiş olunur.
Sn. Hocam,
Eğitimci olarak gerçek manada emekli olmayacağınıza canı gönülden inanıyor ve her ortamda insanlara bir şeyler vermeye devam edeceğini için seviniyorum. Allah bundan sonraki yaşamınızda size ve ailenize sağlık ve huzur versin. Allah’a emanet olun.

Azmi GÜN
23.10.2015


Sevgili Erdal Hocam,

Öncelikle sağlıklı ve huzurlu bir emeklilik geçirmenizi diliyorum. Her ne kadar akademik çalışma sürenizin sonlarına doğru sizi tanımış olsam da sizin değerli tavsiyelerinizden her zaman faydalanacağım. Emekli olsanız da, bizler gibi genç akademisyen adaylarına her zaman yararlı olacağınızdan, bilgi ve birikimlerinizi aktararak yetişmemize katkı sağlayacağınızdan eminim.
Çoğu insan, hangi meslekten olursa olsun emekliliği yaklaştığında işiyle pek alakadar olmaz, emekli olduğunda ise işiyle ilgili her şeyden elini eteğini çeker ve sessiz huzurlu bir yerde inzivaya çekilir. Fakat siz emekli olmanın öğrenme ve öğretmenin önünde bir mani olmadığının kanıtı gibisiniz. En son birlikte gerçekleştirdiğimiz R ile Veri Madenciliği Yaz Okulunda bunu bize bir kere daha gösterdiniz. Bizlere sadece nasihat ile değil çalışmanızla da örnek oluyorsunuz.
Bundan sonra inşallah sizden daha fazla istifade edebilmeyi temenni ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle,

Zeki ÖZEN
20.10.2015


Üniversitedeki yıllarınızın sonuna yetişerek akademik hayattaki önemli imzalardan biri olan doktora tezimi sizinle tamamlak benim için büyük bir şans oldu. Öğrencileriniz olarak bizlerin; “”Bilim ve dolayısıyla toplum için katma değer yaratabilmek”” düşüncenizi, yine öğretileriniz ışığında sürdüreceğinden kuşkunuz olmasın.

Emekliliğinizde tekne ile mavi yolculuk hayalinizin en kısa zamanda gerçek olmasını diler, kendi adıma sizinle daha birçok güzel çalışmada yer alabilmeyi temenni ederim.

Öğrenciniz
elif kartal


Sevgili Erdal bence genç emekliler kervanına katıldın, verdiğin yaş la ilgili skala senin için geçerli olamaz, sen rahatlıkla 90- 95 bulursun da geçersin bile o yaş bizler gibi tekliyenler için geçerli. Bodrum tipi emekli olmamanı ve Fenerbahçeye daha çok vakit ayırmanı diliyorum.

Mustafa Maktalan
19.10.2015


 

Değerli Hocam,

Hayat “2’nin karekökü” gibi yaşanıyorsa güzeldir. İrrasyonel… kendini tekrarlamadan sürgit devam eden…
Rasyonel çevrem zamanında bana ne gereği var emekli olmanın. Neyin eksik… demişti. Tekrarlıyordu her şey…
Sizleri tanıma fırsatı yakalayamıyordum. Eminim size de diyenler olmuştur.
Yeni yaşamınızda daha güzel, daha sağlıklı, daha mutlu, daha üretken günler sizin olsun. Emekliliğiniz güzel bir başlangıç olsun.
Sevgiler, saygılar…

Mutlu Gürsoy
18.10.2015


Sevgili Erdal Profesörümüz,

Emekli olurken bile mesleğinizi sürdürmeye devam ediyorsunuz. Dilekçeniz ders niteliğinde. Sizden daha çok şeyler öğreneceğimizi düşünüyorum. Ayrıca yaşamınızın bu bölümünde daha çok birlikte olacağımızı umut ediyor, size sağlıklı, huzurlu, mutlu ve üretken bir gelecek diliyorum.
Saygı ve sevgilerimle.

Ali Gür
18.10.2015


Doktora tezi için danışman olmanızı istediğim ilk günü hatırlıyorum. Avcılar’a yanınıza gelmiştim. Tezimden bahsedip danışmanım olmanızı istemiştim. Siz de: “Ben herkes ile çalışmam biliyor musun bilmem” demiştiniz. O zamanki özgüven ne ise bende bilmiyorum ama cevabım şu olmuştu:) O zaman kabul ettiniz demektir, çünkü ben herkes değilim.
Sizden çok ama çok şey öğrendim. Bana akademik kariyer ile ilgili verdiğiniz öğütler hala kulağımda küpedir bilesiniz. Eğer enerjinizi daha fazla proje ve sosyal sorumluluk işlerine ayırcak iseniz tamam, ama aksi halde çok üzülürüm. Gerçi ben sizin peşinizi bırakmam ama..
Saygılarımla…

Irfan Simsek
18.10.2015


Sevgili Erdalcigim, gururumuz onurumuz güzel insan; bu ülkeye yaptığın bilimsel hizmetlerinden, pek çok bilimsel alanda öğrenci ve insanın yolunu açmada onayak olarak, samimiyetle ve zevkle yaptığın çalışmalarından dolayi seni kutluyorum.
Emekli olsanda çalışmalarına devam edecek bir yaşta olduğunu, veya en azından genç insanlarimiza yardimci olabileceğini düşünüyorum. Tabii en iyisini sen bilirsin.
Sana mutlu bir emeklilik diliyorum canım.

Elmas Eke
17.10.2015


Değerli Hocam,

Emekliliğinizden önce sizden ders alma ve ömür boyu faydalı olacak bilgiler öğrenmiş olma şansına eriştiğim için çok mutluyum. Veda yazınızdaki olumsuzluklara katılmamak elde değil. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ideallerinizden vazgeçmemiş olmanız, bizlere çok önemli şeyler katmanız ve katmaya da devam edecek olduğunuz için sizi gönülden tebrik ediyorum.
Sevgilerimle,

Emel Sever.
17.10.2015


Sevgili Erdal,

Mutlu bir emeklilik diliyorum. Vakit bulabildikce website’ini ziyaret etmeye calisacagim.
Sevgiler,

Birsen Karpak
17.10.2015


Sevgili Hocam,yazılması gereken herşeyi zaten yazmışsınız. Bize kalıyor kocaman bir AMİN !

Tahir Özgü
17.10.2015


Çok Sevgili Kardeşim Prof. Dr. Erdal Balaban :
 
35 yıllık verimli  ve üretken geçen Hocalık Döneminden sonra Emekli oluşunu candan kutlar
en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
Prof. Dr. Semih Tezcan
Boğaziçi Üniversitesi
16.12.2015


Aynı mesleği paylaşmaktan onur duyduğum ve aynı zamanda doktora tez jürimde de bulunan değerli Hocam Prof.Dr. Erdal Balaban’a emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
 
Prof.Dr. Erhan Akyazı


Davetiniz için teşekkür ederim. Erdal Bey kardeşimize yeni yaşamında esenlik ve mutluluklar dilerim.
Selamlar.
Prof.Dr. Muhittin Karabulut


Erdal Hocamıza en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
Selamlar,
 
Doç.Dr. Bora Şenyiğit


Sevgili Erdal’a sağlık ve huzur içinde ve yine verimli geçecek bir emeklilik dönemi diliyorum…
Sevgiler..
 
Seniye Ümit Oktay Fırat


Değerli Hocam,
Sizin öğrenciniz olabilmenin onurunu ve öğrendiklerimin faydasını hep yaşadım. Yarım yüzyılı geçmiş olmama rağmen hala öğrenci ruhunu bana yaşatabildiğiniz için size şükran borçluyum. İyi ki varsınız…
 
Sevgi ve saygılarımla
 
Ayliz Erkaya


Değerli  Erdal Hocama emekli sonrası tüm sevdikleriyle beraber  sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.
 
Selam ve saygılarımla.
Prof. Dr. Türksel KAYA BENSGHİR


“Sevgili Erdal,
 Yaşam fayda üretme sanatı olduğuna göre sen de yüksek enerjin ile İstanbul Üniversitesi’nden ayrılsan da emekli olarak nitelendirilemezsin.  Hayatına katkı sağladığın gençler eminim ki seni hep anacaklar, sen de yeni başlangıçlarla daha nice seneler fayda üretmeye devam edeceksin.
 
Sevgilerimle,
 Dr. Yılmaz Argüden”
ARGE Danışmanlık


Değerli Erdal Hocam,
Fakültemize vermiş olduğunuz değerli katkılarınız ve emeğiniz için sonsuz teşekkür eder, huzurlu ve başarılı bir emeklilik dönemi geçirmenizi dilerim,
kardeşiniz Prof.Dr.Tanıl Kılınç
 
Tekrar teşekkürlerimi sunar, İyi Çalışmalar dilerim ..


Zaman çabuk geçiyor. Değerli dostum, kıymetli meslekdaşım Prof. Dr. Erdal Balaban emekli oldu. Kendisi ile iki genç insan olarak ilk tanıştığımızda yaşamının bu aşamasına şahitlik edeceğim aklımın ucundan bile geçmemişti. Kendisi İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde asistan, ben de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde çiçeği burnunda bir doçenttim. İtalya’da bir konferansa katılmak üzere bir tren yolculuğumuz olmuştu. Doğru anımsıyorsam 2-3 günlük zahmetli bir yol. O zamanın şartları. Araştırmanın gerçekten zor şartlar altında yapıldığı, teşviklerin ve size yol gösterecek rol modellerinin kıt olduğu dönemlerde Erdal’ın bunları aşma çabalarını daima takdirle izledim. Bilgisini değişik üniversitelerde verdiği derslerle paylaşmış; yazdığı makaleler, bildiriler ve kitaplar ve yönettiği projelerle etkin bir araştırmacı profili oluşturmuştur. Erdal’ın mesleki örgütlenmeye de önemli katkıları olmuştur. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Alan örtüşmesi nedeni ile buradaki faaliyetlerinin bir bölümünü benim de izleme olanağım olmuştu. Ben de uzun süre Yöneylem Araştırması Derneği Yönetim Kurulunda görev yaptığım için bu gönüllü işleri hakkı ile yapmak isterseniz ne kadar vaktinizi ve emeğinizi aldığını bilirim. Erdal’ın hem mesleki örgütlerde hem de diğer STK’larda yaptığı özverili çalışmaları ile zaman ve emeğini cömertçe harcadığını gözlemişimdir. Kendisinin, hem bu çabaları ile hem de araştırmacı ve eğitici kişiliği ile öğrencileri ve genç öğretim üyesi arkadaşlar için bir rol modeli oluşturduğunu içtenlikle söyleyebilirim. Kısaca ifade etmek gerekirse; hayata, dünyaya, barışa, insana dokunmuş bir arkadaşımızdır. Kendisine sağlıklı, verimli yeni bir dönem diliyorum. Yollarımızın daha sık kesişmesi ve sevgi ve saygı ile,

Prof. Dr. GÜNDÜZ ULUSOY
Sabancı Üniversitesi


Sn. Prof. Dr. Erdal Balaban Hocamız Hakkında;
Bu dünya ya geliyoruz ve gidiyoruz. Geride kalan hoş seda! Prof. Dr. Erdal Balaban Bey Hocamız, sevgili, saygılı, bilgili ve kibar bir dostumuzdur. Arada uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen, her karşılaştığımız fırsatta Sn. Hocamızla dostluğumuz samimi bir şekilde sürmüştür. Bir kitapta müşterek editörlük yaptık. Karşılıklı sevgi ve itimadın üst düzeyde olduğu bir dostluk kurduk. Boğaziçi üniversitesinden 1977 yılından itibaren süren bir arkadaşlığımız var. Bendeniz o yıllarda silahlı kuvvetler mensubu bir öğrenci subaydım. Erdal Beyler eğitim hayatında daha taze donanımlı genç arkadaşlardı. Bendeniz “Makine Yüksek Mühendisliği” denilen hayatımın zor bir öğrenim dönemini yaşıyordum. Erdal Bey de “Bilgisayar Mühendisliği” konusunda Master öğrenimi yapıyordu. Sanırım beraber matematik dersi aldık. Bugün konuyu netleştirmek için kendisini aradım. Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda da beraber olduğumuzu bana hatırlattı. Ben yaş olarak daha kıdemliyim. Yaşlanınca unutuyoruz. Sınıfta çok iyi arkadaşlar vardı. Hepsinin hayatta başarılı olmuş olmalarını dilerim. Erdal Beyin de başarısında Boğaziçi Üniversitesinin özel bir yeri olmalı. Bugüne kadar neredeyse 40 yıl geçti. Prof. Dr. Erdal Balaban Beyi gönülden kutlarım. Takdir edilecek çalışmalar yaptığını değerlendiririm. Akademik hayatta ve sektörde sevildi. Dernek Başkanlığı, Kongre Başkanlıkları yaptı. Binlerce öğrenci… Hayatımızın değerleri… Bizim varlığımız sizlersiniz! Sayın Hocamıza ve talebelerine en iyi dileklerimi sunarım. Sağlık ve saadetler dilerim. Görüşmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım. Bu organizasyonu yapanları nezaketleri nedeniyle ayrıca tebrik ederim. “Hayatınız tatlı bir tebessüm olsun” 13.12.2015 Sarıyer/ İstanbul “
M. Oktay ALNIAK
Prof. Dr. Yük. Mühendis, E. General
KHO., SDÜ., CIU, BAU, PRU Öğretim Üyesi,


Değerli Hocam Prof.Dr. Erdal BALABAN,
İnanıyorum ki; emeklilik kararınız ile başlayan bu yeni süreçte mevcut çalışmalarınızı akademik kişiliğinizin bütün doğallığıyla sosyal ortama taşıyacak ve ülkemize olan katkılarınızı çeşitlendirerek sürdüreceksiniz. Öğrenciniz olmaktan hep gurur duydum. Akademik hayatımız boyunca; yüksek lisans ve doktora derslerimiz yanısıra, b,zlere çok şeyler kazandırdını ve herbiri için ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Biz öğrencileriniz ile yeni projelerde biraraya geleceğiniz umuduyla, size mutlu, huzurlu ve arzu ettiğiniz tüm faaliyetleri gerçekleştireceğiniz yeni bir yaşam diliyorum. Emekliliğin getirdiği her güzellik içinize sinsin…

Sevgi ve saygılarımla,

Ayşe ÇINAR
Marmara Üniversitesi


Sayın Erdal hocam, sizi tanımak ve sizden ders dinlemiş olmak benim için büyük bir onur. Bundan sonra yeni projelerde sizinle çalışmak şansına sahip olacağım için çok mutluyum. İyi ki varsınız.. Hep bizimle olun..

Saygılarımla,
Yrd. Doç. Dr. Gülser Acar Dondurmacı
Zirve Üniversitesi


Değerli Hocam  emekleriniz ve desteğiniz için binlerce teşekkür eder emekliliğinizde  verimli çalışmalarınızı sürdüreceğiniz keyifli günler dilerim.

Prof. Dr. Emine Erktin
Boğaziçi Üniversitesi
Eğitim Fakültesi


Sizi yıllar önce Türkiye Bilişim Derneği İstanbul şubesindeki çalışmalarımız sırasında tanıdım. Beraber çalışma fırsatım oldu. Sizden çok güzel şeyler öğrendim. Daha sonra bilişim anabilim dalımızın yüksek lisans ve doktora jürilerinde bulunarak bize güç verdimiz öğrencilerinizin de sizin bilgilerinizden faydalanma şansı oldu.  İstanbul üniversitesi işletme fakültesinde ders vermeye davet ettiğinizde de koşarak geldim. Sayenizde orada çok iyi akademisyenlerle tanıştım. Bir hoca olarak yapıcı kişiliğinizi ve sakin tavırlarınızı kendime örnek aldım. Artık emekli oluyorsunuz ama bu bilgi ve birikimlerinizden uzak kalacağız anlamına gelmiyor. Aksine size hep ihtiyacımız olacak ve sizi hep yanımızda olacaksınız.  Görüşmek üzere sevgili hocam,

Prof. Dr. Cem Sefa Sütcü
Marmara Üniversitesi
İletişim Fakültesi, Bilişim Anabilim Dalı


Değerli meslektaşıma emeklilik hayatında sağlık ve mutluluklar dilerim.

Seyhun Altunbay


Donanımlı insanların aynı zamanda yaptıkları işleri severek kalpten yapmaları az görülen bir durumdur. Sevgili Erdal beraber çalıştığımız yönetim kurullarında en gönülden katkıda bulunanlarımızdanken aynı zamanda haksızlıklarda hakemlerle de çatışacak kadar işine konsantre ve kalpten bağlı idi.  Hala topluma değerli katkısı  olacağına inandığım arkadaşıma mutluluklar dilerim. 

Mehmet Kurtoğlu


Değerli arkadaşıma sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Dersim olduğundan katılamıyorum.

Sevgiler.

İbrahim Doğan


Prof. Dr. Turgay Atasü dönemi, Spor Birliği Yönetim Kurulu’nda birlikte çalıştık, tanıştık, iyi ki de sizi tanıdım. Erdal Hocam çok sağlam bir dost, bir arkadaş oldunuz bana. Size mutlu ve sağlıklı emeklilik yılları diliyorum.

Prof. Dr. Atilla Ilgaz.


SINIF ARKADAŞLARINIZ – HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Sevgili arkadaşım Erdal, enaz okul hayatı kadar başarılı bir iş hayatının sonuna geldin. Bundan sonraki yaşamında sevdiklerinle sağlıklı günler geçirmeni diliyorum.

Şükriye Tuna.


Erdal ile arkadaşlığımız Üniversite’de aynı sınıfta okurken başlayıp daha sonra bizim evde “dört silahşörler” ders çalışarak ve dinlenme aralarında King oynayarak süregitti… Bu süreçte Erdal; öğrenciden öğrenciye öğrenmelerimizle hepimizi destekleyen en güçlü takım elemanı olmasının yanı sıra, en bunalmış ve zorlu anlarımızda yaptığı (Amerikan şakası gibi) esprilerle bizi rahatlatan bir dost olmuştur.  Daha sonra da “Gitmesem de gelmesem de o arkadaş benim arkadaşımdır” diyerek her sıkıntılı ve mutlu anımda yalnız kendi değil sevgili eşi Çiğdem  ile birlikte yanımda olmuştur. Dertlerimi dinlemiş fikirler vermiştir.  Şimdi benim için koyduğu hedef olan 90 yaşında Profesör olmak ve onu mahçup etmemek için var gücümle çalışıyorum.  Ben bu görevi bitirmeden sen emekli olamazsın Prof.Dr. Erdal Balaban.Yeni yolun açık olsun…

Yrd.Doç.Dr. Alev Elçi


Sevgili ve Değerli Arkadaşım Erdal;
Okul yıllarında iyi bir kaleci futbol oyuncusu, iyi bir öğrenciydin. Bütün sınıfları teklemeden geçtin. Bütün sınıfa iyi bir arkadaş oldun. İyi derece ile mezun oldun. İyi bir evlilik yaptın, iyi bir ailen oldu, oğlunuz Sevgili Ertan’a ve Eşiniz Sevgili Çiğdem ‘e iyi bir aile babası oldun. İyi bir iş hayatın oldu, azmettin doktora yaptın, sonunda iyi bir profesör oldun. Sen hep iyiydin, iyi olarak kalacaksın, iyi arkadaşların, dostların ve ailenle iyi sağlıklı ömürler diliyorum. 

Ahmet Ayvalı


Sınıfımızda büyük bir çoğunluğun bilişim sektörüne yöneldiği bir dönemde, takımın kalecisi Erdal Balaban üniversite camiasında akademik kariyer yapmayı seçmiştir.bu seçimin ne kadar doğru bir karar olduğu; mesleğini içselleştirmesi, bilim ve eğitime verdiği katkılarla ortadadır. İnsani değerleri yüksek, arkadaş canlısı, esprili, toplantılarımıza renk katan arkadaşımızın iyi bir kaptan olduğu da söylenir. Kendisine yeni yaşamında sağlıklar ve Denizlerde pupa yelken seyirler dileriz. İyi ki arkadaşımız oldun Erdal hoca.

Sınıf arkadaşları
Meral – Osman AVCI


Sevgili Erdal Arkadaşımın, Hacettepe üniversitesinde iken birlikte Matematik çalışırken onun çözümleyici zekasını hep hayranlık ve takdirle izlemiştim.

Nezir Aykaç


Erdal : zeki akıllı ince nükteli centilmen  arkadaşlarımızdan biridir. Kısaca özetlersem ;Rahmetli Sevgili Erdal İnönü ‘nün sınıfımızdaki versiyonudur. İyi ki hayatımıza girdi, iyi ki bizlerin can dostu oldu.

Hamide, Şükriye, Şeyda 


Sevgili Hocam,
Sonsuzda eğriye teğet olan doğruya nokta denir. Ben sizi bu tanımla hatırlayacağım, siz de beni öyle hatırlayın. Yaşamınızdaki yeni dönemin sağlık, huzur, neşe dolu geçmesini dilerim. Gönül dolusu saygılar ve sevgiler.
Gülçin Demirci,
1981-1985
2652


Değerli hocam, gerek akademik kişiliği gerekse insani yönüyle çevresine örnek siz değerli hocamı tanımaktan mutluluk duyuyorum. Bundan sonraki yaşamınızda başarılar diler, tenis dolu yıllar geçirmenizi temenni ederim. Her şey gönlünüzce olsun.

Dr. Bülent DURAN


Sayın Erdal Hocam,
Meslek yaşamınızın bu yeni döneminde mutluluklar diliyorum. Bu yeni dönemde de bilimsel düşüncenin gelişmesine ışık tutmayı her ortamda sürdüreceğinize ve akademik çalışmalara yeni başlayanlardan yardım ve desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum.
Saygı ve Sevgilerimle,
Prof.Dr Zuhal Tanrıkulu


Arkadaşlarınızın arasında ilk siz paylaşın..Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Facebook
Twitter